Srpen 2012

CL

31. srpna 2012 v 23:26 21FOTKY


Jaycee Chan - Nice to meet you MV

29. srpna 2012 v 22:03 cinaSTARS
Syn Jackieho Chana (najdete pod Jaycee Chan, Jaycee Fong,房祖名)Jackieho 10 nejlepších bojů

26. srpna 2012 v 23:29 JCclanky
1. "Jetfight, díl první", Wheels on Meals
Zde jsem poprvé nastoupil proti americkému kickboxerovi Bennymu "The Jet" Urquidezovi. Je to vynikající bojovník, který mě umí dostal až na hranice mých schopností. Při natáčení jsem mu z legrace navrhl, že se do sebe pustíme doopravdy. "Pojď už, Benny!" Řekl jen: "Jistě, Jackie, jdeme na to!" Až ke konci natáčení mu došlo, že jsem to nemyslel vážně, Upřímně řečeno, nevím, kdo by jinak vyhrál. On je zatraceně dobrý.


„Bolí to jenom, když dýchám“ – rány a jizvy

26. srpna 2012 v 23:25 JCclanky
Už mnoho let prezentuji na konci svých filmů takzvaný "blooper reel" s nepodařenými záběry. Přestože mnohé tyto scény vypadají vesele, pro herce jsou často spjaty s bolestí.
Svoje nejhorší zranění jsem utrpěl při natáčení Armour of God, a to při scéně, která byla na mé poměry směšně jednoduchá. Točili jsme v Jugoslávii a moje chyba byla, že jsem začal s prací, sotva jsme dorazili na místo. Chtěl jsem jenom skočit ze zdi na větev stromu a napoprvé se mi to povedlo. Jenže jsem chtěl natočit i druhou variantu - tentokrát jsem minul větev a zřítil se dolů. Jeden kameraman zaujímal pozici pod stromem, aby mohl scénu snímat z tohoto úhlu. Pravděpodobně bych přistál na něm, což by nám oběma asi přivodilo jen lehká zranění. Ale on v posledním okamžiku uskočil stranou, takže jsem se hlavou udeřil o skalnatou zem. Křuplo to a z uší mi začala téci krev.
Byl jsem odvezen do nejbližšího města, kde mi během dlouhé operace byl z mozku odstraněn velký úlomek kosti.
Díru v lebce mám dodnes zapečetěnou plastickou ucpávkou, aby mi nevypadl mozek…


Jackie´s Top 10 favorite stunts

26. srpna 2012 v 23:10 JCclanky

Jackieho Top 10 oblíbených vynikajících výkonů

"Chudinská čtvrť" Police Story
Pokud jde o akce, Police story je můj favorit, z filmů. Skutečná smršť kaskadérských kousků a divokých bojů od začátku až do konce. Já a moji policejní kolegové jsme chytali zločince ve vesnici z vratkého starého cínu a dřevěných chatrčí. Gangsteři se snaží uniknout tím, že jedou přes horskou vesnici. Ne kolem budov, ale skrz ně. Rychle jsem skočil do auta a začal je pronásledovat a jel jsem šílenou jízdu dolů po svahu za nimi. Auto bylo rozbité, takže dál jsem musel gangstery honit pěšky. Když byli v dvoupatrovém autobuse, vzal jsem deštník, abych ho měl jako rukojeť a hák a zavěsil jsme se na okraj otevřeného okna. Zavěšen zoufale na deštník, snažil jsem se vytáhnout sám sebe do autobusu. Ale jasně, že jsem nakonec spadl. Pak jsem stál proti autobusu uprostřed silnice a mířil pistolí a autobus, který jel nepovolenou rychlostí a ten pak zastavil kousek od mého těla.

Jackieho story

26. srpna 2012 v 23:07 JCclanky

Narodil se 7.4.1954 v Hong Kongu matce Lee-lee a otci Charlesovi.
Rodiče ho pojmenovali Chan Kong-sang, což znamená "Narozen v HongKongu".
Jackie vážil neuvěřitelných 12 liber, když se narodil a jeho matka potřebovala operaci k jeho porodu. Jeho rodiče byli tak chudí, že si museli půjčit na to peníze od přátel.
Jeho rodina žila v Peak v HongKongu.
Když byl Jackie malý, jeho otec ho budil brzy ráno a spolu trénovali Kung-fu. Charles (JC otec) věřil, že pomocí kung fu pomůže vybudovat Jackieho charakter, naučí ho trpělivosti, síle a odvaze.
10 let byl Jackie od svých 7 let v China Drama Academy, kde se učil bojová umění, akrobacii, zpěv a herectví. Škola měla připravit chlapce na život v Pekingské opeře. Pekingská opera byla jiná než ostatní opery. Byla drsná. Například jídla dostávali chlapci jen tolik, aby přežili. Byli byti, když neposlouchali nebo když dělali chyby. Bylo to velmi tvrdé a těžké, ale Jackie neměl kam jít v té době a tak tma zůstal. Mnoho let viděl své rodiče velmi málo.


Test: Jak dobře znáte Jackieho?

26. srpna 2012 v 23:03 JCclanky
http://album.udn.com/community/img/PSN_PHOTO/jackiechan/f_1885155_1.jpg
1. Jaké je Jakcieho rodné jméno?
a) Bruce Lee
b) Hong Kong
c) Chan Long
d) Pao Pao
e) Kong Sang

Hlášky z filmů

26. srpna 2012 v 23:00 JCclanky
(překlad z originálního znění, nikoliv z českého dubbingu, i když něco je stejné.)

Who am I? - Mstitel beze jména
-Možná mám amnesii, ale nejsem blbej.
-Líbí se mi třetí volba, disk si nechám a oba vás hodím dolu.