Jackieho story

26. srpna 2012 v 23:07 |  JCclanky

Narodil se 7.4.1954 v Hong Kongu matce Lee-lee a otci Charlesovi.
Rodiče ho pojmenovali Chan Kong-sang, což znamená "Narozen v HongKongu".
Jackie vážil neuvěřitelných 12 liber, když se narodil a jeho matka potřebovala operaci k jeho porodu. Jeho rodiče byli tak chudí, že si museli půjčit na to peníze od přátel.
Jeho rodina žila v Peak v HongKongu.
Když byl Jackie malý, jeho otec ho budil brzy ráno a spolu trénovali Kung-fu. Charles (JC otec) věřil, že pomocí kung fu pomůže vybudovat Jackieho charakter, naučí ho trpělivosti, síle a odvaze.
10 let byl Jackie od svých 7 let v China Drama Academy, kde se učil bojová umění, akrobacii, zpěv a herectví. Škola měla připravit chlapce na život v Pekingské opeře. Pekingská opera byla jiná než ostatní opery. Byla drsná. Například jídla dostávali chlapci jen tolik, aby přežili. Byli byti, když neposlouchali nebo když dělali chyby. Bylo to velmi tvrdé a těžké, ale Jackie neměl kam jít v té době a tak tma zůstal. Mnoho let viděl své rodiče velmi málo.

Když byl Jackie starší, pracoval jako kaskadér ve filmovém průmyslu v HongKongu.
Když odešli z opery, měli si Jackie a jeho spolužáci najít jinou práci v 17 letech. Bylo to ale velmi těžké, protože ve škole je neučili jak číst a psát. Mohli tedy dělat nekvalifikované pracovní síly nebo kaskadérské práce. Díky těmto pracovním místům se stal Jackie brzy nebojácný.
Když filmový průmysl v HK začal selhávat, Jackie byl nucen jít do Austrálie žít se svými rodiči. Pracoval v restauraci a na staveništi. Tam dostal jméno Jackie. Muž, jménem Jack, který tam pracoval, měl problémy s vyslovováním Kong-sang a začal mu říkat Jackie (malý Jack). Brzy se z něj stal Jackie a jméno se drželo.
Jackie byl v Austrálii velmi nešťastný. Stavební práce byla těžká a nudná. Jednoho dne Jackie obdržel telegram od muže jménem Willie Chan. Willie se stal nakonec jeho nejlepším přítelem a manažerem. Willie Chan pracoval ve filmovém průmyslu v Hongkongu a hledal někoho, kdo by hrál v novém filmu slavného hongkongského producenta a režiséra Lo Weie. Willie viděl Jackieho, když pracoval jako kaskadér a byl jím ohromen.
Jackie volal Williemu a domluvili se spolu. Brzy byl Jackie zpět na cestě do HongKongu a hvězdou v New Fist of Fury. Bylo to v roce 1976 a Jackiemu bylo 21 let.
Jakmile se Jackie vrátil do HK, Willie Chan převzal kontrolu nad jeho kariérou. Jackie poukazuje na to, že za svůj úspěch vděčí Williemu.
Filmy, které dělal Jackie pro Lo Weie nebyly příliš úspěšné. Problém byl v tom, že Jckieho talenty nebyly využity správně.
Teprve, když Jackie mohl přispět svými myšlenkami, stal se hvězdou. Přivedl komediální a bojové filmy. Jeho první úspěch byl "Snake in Eagle's Shadow." (v překladu Had ve stínu orla, u nás známo jako Škola hada). To byl první film, kde Jackie rozhodoval o své roli a byl to velký hit. Pak následoval Drinkem Master (u nás známo jako Mistrův syn) - další trhák. A pak Jackieho vůbec první režijní práce "Fearless Hyena" (Odvážná hyena). Všechny byly velké hity.
Jackie nakonec jel do Spojených států, aby zde udělal film "The Big Brawl.". Ten nebyl moc úspěšný. Potom přišel "Cannonball Run", který měl úspěch v USA a Japonsku, ale ne v HongKongu. Jackie byl vlemi znechucený a vrátil se do HK, aby zde dělal dále akční komedie a stal se slavný.
V roce 1985 se Jackie vrátil do Států, aby zde udělal "The Protector", který taky propadl. Odešel z USA znovu. Uplynulo 10 let, než se vrátil a udělal úspěšný "Rumble in the Bronx." (Rachot v Bronxu). Potom přišla Rush Hour," (u nás Křižovatka smrti) "Shanghai Noon," (u nás Tenkrát na východě) a "Rush Hour 2." Jackie Chan dosáhl svého snu být SUPER STAR v Americe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama