Jackieho 10 nejlepších bojů

26. srpna 2012 v 23:29 |  JCclanky
1. "Jetfight, díl první", Wheels on Meals
Zde jsem poprvé nastoupil proti americkému kickboxerovi Bennymu "The Jet" Urquidezovi. Je to vynikající bojovník, který mě umí dostal až na hranice mých schopností. Při natáčení jsem mu z legrace navrhl, že se do sebe pustíme doopravdy. "Pojď už, Benny!" Řekl jen: "Jistě, Jackie, jdeme na to!" Až ke konci natáčení mu došlo, že jsem to nemyslel vážně, Upřímně řečeno, nevím, kdo by jinak vyhrál. On je zatraceně dobrý.2. "Nákupní šrumec", Police Story
Už jsem se zmínil o tom, že Police Story patří mezi mé favority.
Mému kabelovému klouzání předchází delší sekvence, v níž "zařve" nespočet okenních tabulí a výkladních skříní. Během natáčení se nikdo nevyhnul zranění - dokonce i chudák Brigitte Lin Ching-Hsiu byla vtažena do této bitky a prolétla skrz skleněný stůl. Musím přiznat, že tento pád snášela, aniž by se snažila vzbuzovat jakékoliv dojetí.

3. "Práce v továrně", Drunken Master II
Mnozí moji fanoušci považují tento film za mou nejlepší práci z 90. let. Ten film běžel velmi dobře, ale čekal jsem od něj ještě víc - možná i proto, že se jednalo o pokračování k jednomu z mých prvních megahitů.
Jako režisér byl angažován Lao Kar Leung, veterán od Shaw Brothers. Už od počátku jsem s ním ale měl prudké názorové neshody. Rozdíly našich názorů jsou patrné při porovnání počátečních scén s posledními, které jsem choreograficky dělal já. Lao Kar Leungovo pojetí je tak konvenční jako klasická hudba, zatímco moje se dá spíš přirovnat k jazzu.
Mého protivníka v závěrečném souboji představoval Kenneth Lo, který byl v reálném životě mým osobním strážcem. Než se dal k filmu, byl kickboxerem, pročež má neuvěřitelně rychlou práci nohou. Proti němu jsem použil Choy Li Fut, což je speciální forma kung-fu, vytvořená ze severních i jižních technik. K tomu jsem přidal i trochu "opilého kung-fu" - jednak proto, že to každý očekává vzhledem k názvu filmu, a jednak proto, že během scény piji čistý alkohol, abych se na tento boj připravil.

4. "Ještě jednu rundu", Drunken Master
V jednom ze svých prvních hitů bojuji proti korejskému bojovníkovi Hwang Jang-Lee, kterého můžeme směle označit jako největšího kickboxera v dějinách asijského filmu. Velmi neobvyklý duel, v němž proti Hwangovu taekwondu používám styl "osmi opilých elfů": rychlý, vtipný, ostrý.

5. "Jetfight, díl druhý", Dragons Forever
Finále tohoto filmu považuji za dosud nejlepší Samův režijní výkon.
Můj druhý souboj s Bennym "The Jet" Urquidezem je perfektně vygradován: začíná pomalu, vzájemným odhadováním a taháním za košile, které přechází ve velkolepý ohňostroj kopů a ran. Klasika kung-fu, pokud to smím říci.

6. "Dětské hry", Police Story II
Zde jsou k boji použity veškeré rekvizity dětského hřiště - celou bandu gangsterů porazím s použitím houpaček a dalšího hracího náčiní. Souboj vypadá místy jako komplikovaný tanec!

7. "Zůstat mnichem", Armour of God
Bizarní souboj mezi mnou a houfem zuřících mnichů, do nějž se vmísilo i několik amazonek. Zde jsem rozvíjel svou metodu, jak bojovat proti zbytku světa, přičemž jsem si protivníky držel od těla spirálovitým pohybem a kopy.

8. "Život v baru" - Project A
Zde bojujeme my, chlapci z pobřežní hlídky, proti nenáviděným rivalům, tedy policistům.
Tato sekvence, odehrávající se v baru, má až neskutečně vysoké tempo, což je ale naprosto realistické - opravdový boj v baru by asi probíhal velmi podobně.

9. "Výuka pomocí bolesti", Young Master
Tímto je míněn duel mezi mnou a expertem na hapkido Whang Inn-Sikem. Jeho technika mi velmi imponovala, takže jsem chtěl divákům co nejlépe zprostředkovat tento korejský způsob boje. Proto byla celá scéna snímána širokoúhlým objektivem a střihy omezeny na minimum.
Tento zápas jsem nevyhrál vytříbeným stylem, nýbrž tak, že jsem začal do soupeře mlátit jako blázen. Na konci filmu jsem kompletně zasádrován.

10. "Větrný kanál", Armour of God II: Operation Condor
Tato sekvence je naprosto neobvyklá a vychází z dost podivného nápadu. Bojuji s americkým bojovníkem Vincentem Lynem ve větrném kanálu.
Při této scéně jsme byli připoutáni k lanům, s jejichž pomocí jsme se vznášeli nad zemí. Bylo to dost namáhavé, ale zažili jsme i dost legrace. To je ve filmu patrné například ve scéně, kdy se vrhám na Vincenta se zdviženou pěstí a řvu "Superman!"…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filipek-48 Filipek-48 | Web | 3. listopadu 2013 v 18:02 | Reagovat

Ahoj, hezkej blog :-) Můžeš se kouknout i na můj a zahrát si slovní fotbálek :) http://slovni-fotbal-hra.kvalitne.cz/?bid=49

2 Filipek-48 Filipek-48 | Web | 3. listopadu 2013 v 18:02 | Reagovat

Ahoj, hezkej blog :-) Můžeš se kouknout i na můj a zahrát si slovní fotbálek :) http://slovni-fotbal-hra.kvalitne.cz/?bid=49

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama