Jackie´s Top 10 favorite stunts

26. srpna 2012 v 23:10 |  JCclanky

Jackieho Top 10 oblíbených vynikajících výkonů

"Chudinská čtvrť" Police Story
Pokud jde o akce, Police story je můj favorit, z filmů. Skutečná smršť kaskadérských kousků a divokých bojů od začátku až do konce. Já a moji policejní kolegové jsme chytali zločince ve vesnici z vratkého starého cínu a dřevěných chatrčí. Gangsteři se snaží uniknout tím, že jedou přes horskou vesnici. Ne kolem budov, ale skrz ně. Rychle jsem skočil do auta a začal je pronásledovat a jel jsem šílenou jízdu dolů po svahu za nimi. Auto bylo rozbité, takže dál jsem musel gangstery honit pěšky. Když byli v dvoupatrovém autobuse, vzal jsem deštník, abych ho měl jako rukojeť a hák a zavěsil jsme se na okraj otevřeného okna. Zavěšen zoufale na deštník, snažil jsem se vytáhnout sám sebe do autobusu. Ale jasně, že jsem nakonec spadl. Pak jsem stál proti autobusu uprostřed silnice a mířil pistolí a autobus, který jel nepovolenou rychlostí a ten pak zastavil kousek od mého těla.


"Velká skleněná klouzačka," Police Story
Po rozbití skla byl boj uvnitř nákupního centra. Můj cíl je o několik pater níž, v přízemí v otevřeném atriu. Jediný způsob, jak se dostat včas dolu, aby gangsteři neutekli, je skočit do vzduchu, chytit se rychle tyče, která je obalena vánočními světly a jet 30 metrů k zemi, přes sklo a dřevo na tvrdé mramorové dlaždice. Měl jsem to udělat jednou a tak jsem se modlil za své prsty a abych dopadl na zem měkce. Tak jsem skočil, popadl jsem tyč a pozoroval blikající světla celou cestu dolů. V explozích, tříštění skla a elektrických jisker. Pak jsme narazil na sklo. A pak jsem dopadl na podlahu. Nějak se mi podařilo přežít s kolekcí pořádných modřin a druhým stupněm popálenin na kůži mých prstů a dlaní.

"Pád z hodinové věže" Project A
Po divokém pronásledování na kole přes zadní uličky HongKongu, jsem se ocitl vysoko ve vzduchu, kde jsem visel na ručičce obřího ciferníku. Nebyl žádný jiný způsob, jak se dostat dolů, než skočit. Pustil jsem se a padal přes sérii látek markýz až na zem. Musel jsme to udělat třikrát, než jsem byl spokojen s tím, jak to vypadalo. Věřte mi, nechtěl bych to dělat po čtvrté.

"Letecký výlet v Kuala Lumpur," Police Story III: Supercop
Do té doby jste asi všichni znali Michelle Yeoh z Bondovky Zítřek nikdy neumírá.Ona vskřísila svou kariéru se mnou v Supercopu, mém prvním fimu se Stanley Tongem. Michelle není bojovnice, trénovaná formálně v bojových uměních. Začínala svou kariéru jako tanečnice. Ale jedna věc, kterou o ni můžeme říct je, že ona má srdce lva. Dělala všechny akrobacie sama v Supercopu. Hrozila mi, že mě porazí, jestli jí nenechám. Její nejnebezpečnější scéna byla, když jela na motorce po rampě, vyletěla do vzduchu a přistála na střeše vlaku. Musíc říct, že po té, co jsem ji viděl, že to udělala senzačně, jsem cítil, že bych měl něco taky dokázat. Proto jsme přidali sekvenci, kde jsem skočil ze střechy budovy na provazový žebřík, houpající se na vznášejícím se vrtulníku. Vrtulník se mě snaží srazit ze žebříku, houpajíc semnou tam a zpět ve vzduchu a narážející semnou do budov, ve velké rychlosti nad hlavními Malajsijskými ulicemi. Neuspějí - štěstí pro mě. A kousek vypadá téměř stejně nebezpečně, jak to opravdu bylo - štěstí pro vás, všechny fanoušky akce.

"Jízda dolů" Who am I? (Mstitel beze jména)
Tato scéna byla určena podle mých producentů jako "světově nejnebezpečnější kousek". Pravděpodobně mají pravdu. I když jen nějaký kousek je nebezpečný, pokud je udělán špatně. (Kousek, kde bych mohl zabít, proběhl téměř 15 stop nad zemí, bylo by po všem.) Naštěstí jsem to udělal správně. Nakonec. I když jeden z mých kaskadérů mi ukázal, že by to mohlo být provedeno (z nižší úrovně samozřejmě). Trvalo mi dva týdny, sebrat odvahu na to, zkusit to sám.
Sekvence začíná, když bojuji s několika lupiči na vrcholu vysoké budovy v holandském Rotterdamu. Poté, co jsem s nimi bojoval kolem střechy a málem spadl jednou nebo dvakrát, nakonec jsem musel být co nejrychleji dole na chodníku. Musel jsme se rozhodnout, že přejdu k části sjíždění budovy, která je nakloněná téměř 45° (celá cesta k zemi.) Dvacet jedna příběhů. Pokud budu někdy v zábavním parku, vzpomenu si určitě na tento senzační kousek sjíždění.
"Zeď Tumblin' Down," Project A II
Viděl jsem Buster keton dělaný Steamboat Billem mladším, tak jsme to musel samozřejmě udělat taky. Po spouštění dolů, slavnostní zdi, která padá, jsem těsně unikl býti rozdrcený. Stál jsem na správném místě v pravý čas - s mým tělem, které projde otvorem ve zdi. Jak spadla dolů, projel jsme skrz ní. Je to všechno v časovém harmonogramu.
"Žádný způsob, jak jezdit autobusem" Police Story II
Další sekvence - tentokrát na vrcholu autobusu, zatímco jsem uhýbal značkám a billboardům, které mi projížděly nad hlavou a kolem mě. Na konci pronásledování jsme skočil přes skleněné okno. Bohužel jsme si vybral špatné okno jako svůj cíl a místo toho, abych skočil do připraveného skla, jsem prorazil reálnou okenní výplň…. Která mi nechala reálnou bolest.
"Dolů, dolů, a pryč," Božská relikvie
Tento kousek jsme udělal jen několik týdnů po zotavení z mého fatálního pádu a vážné operaci mozku. Šou musí pokračovat. Moje postava, Asijský Jestřáb, se musí dostat pryč od vzteklých domorodců (právě jsme ukradl drahocenný náboženská artefakt od nich, tak mají dobrý důvod se zlobit). Jdu přes útes…… přistání na vrcholu obrovského horkovzdušného balónu, bezpečném a stabilním. Udělal jsme tento kousek při parašutismu z letadla. To tohle ale nedělalo nic bezpečnější.
"Tanec na bruslích" Vítězové a hříšníci
Nejsem hvězda "Lucky stars (Šťastné Hvězdy)" filmů. Já jsem dělal film většinou z důvodů Sama. (Dobře, to pomohlo, že filmy byly pokladní hity.) V důsledku toho nemám moc času na obrazovce, což je v pořádku, protože zbytek obsazení je talentovaný a veselý. Tato scéna mi dala šanci zazářit, když - s použitím kolečkových bruslí - dovednost jsme ukázal v Big Brawl - jsem honil lupiče na přeplněné dálnici. Nejdivočejší část scéna je jízda po Volkswagenu Beetle a podjíždění pod 8-kolovou soupravou kamionu. To je jeden způsob, jak porazit dopravní špičku.
"Cycle Thriller," Božská relikvie II: Operace kondor
Chtěli jsme, aby Operace kondor byla ve všech směrech: velké souboje, velký rozpočet a samozřejmě velké kousky. Je tam sekvence v pronásledování na začátku filmu, který si stojí jako jeden z mých nejlepších. Po probíhání ulicemi Madridu na motocyklu, jsem se ocitl v čele nábřeží, kde nebylo kam jet, jen do moře. Naštěstí byl na místě čistý náklad visící na jeřábu na okraji doků. Tak jsem jel plnou rychlostí až na konec mola, ve smrtící hře s mými pronásledovateli. Oni byli nuceni to otočit a narazili do hromady naskládaných beden, zatímco já jsem na motorce z mola vzlétl do vzduchu, vyskočil jsme a chytil se sítě na poslední chvíli. Jaké plýtvání dobrý motorek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama