„Bolí to jenom, když dýchám“ – rány a jizvy

26. srpna 2012 v 23:25 |  JCclanky
Už mnoho let prezentuji na konci svých filmů takzvaný "blooper reel" s nepodařenými záběry. Přestože mnohé tyto scény vypadají vesele, pro herce jsou často spjaty s bolestí.
Svoje nejhorší zranění jsem utrpěl při natáčení Armour of God, a to při scéně, která byla na mé poměry směšně jednoduchá. Točili jsme v Jugoslávii a moje chyba byla, že jsem začal s prací, sotva jsme dorazili na místo. Chtěl jsem jenom skočit ze zdi na větev stromu a napoprvé se mi to povedlo. Jenže jsem chtěl natočit i druhou variantu - tentokrát jsem minul větev a zřítil se dolů. Jeden kameraman zaujímal pozici pod stromem, aby mohl scénu snímat z tohoto úhlu. Pravděpodobně bych přistál na něm, což by nám oběma asi přivodilo jen lehká zranění. Ale on v posledním okamžiku uskočil stranou, takže jsem se hlavou udeřil o skalnatou zem. Křuplo to a z uší mi začala téci krev.
Byl jsem odvezen do nejbližšího města, kde mi během dlouhé operace byl z mozku odstraněn velký úlomek kosti.
Díru v lebce mám dodnes zapečetěnou plastickou ucpávkou, aby mi nevypadl mozek…


HLAVA: Kromě zranění při Armour of God jsem si lebku natloukl i při jiných příležitostech. Při natáčení Hand of Death jsem byl delší čas v bezvědomí.

UŠI: Od pádu při Armour of God jsem na jedno ucho nedoslýchavý.

OKO: Při natáčení filmu Drunken Master jsem málem přišel o oko.

NOS: Každý má něco proti mému nosu - nejen že jsem byl obdařen tak tlustým frňákem, ale navíc ho mám každou chvíli zlomený - při filmech Young Master, Project A a naposled Mr. Nice Guy.

TVÁŘ: Při Supercopovi jsem si vykloubil lícní kost. Nikdy bych nevěřil, že je něco takového možné!

ZUBY: Hwang Jang Lee kope zatraceně dobře - díky jeho technice jsem při Snake in Eagle's Shadow přišel o zub.

BRADA: Při Dragon Lordovi jsem si poranil bradu. Velice mě bolela a činila mi problémy při režírování, především ale při herecké práci.

KRK: Při filmu Young Master jsem se málem udusil kvůli zranění krku.

ŠÍJE: S touto částí těla mám rovněž často problémy, například při pádu v Projectu A nebo při akrobatice v Mr. Nice Guy.

RAMENNÍ KLOUB: Při natáčení filmu City Hunter jsem si vykloubil paži z ramena.

RUKA: Při Snake in Eagle's Shadow mi ruku zranil meč, který nebyl tak tupý, jak by se mohlo zdát. Krev tekla, já jsem řval - a kamera běžela dál. Bolest v obraze byla opravdová!

HRUDNÍ KOST: Při Armour of God II - Operation Condor jsem si vykloubil hrudní kost - další část těla, o níž jsem netušil, že se může vykloubit. Já jsem to přesto dokázal - jsem borec!

ZÁDA: I záda jsem měl často zraněná. Při Police Story jsem si zlomil hřbetní obratel a o vlásek unikl příčnému ochrnutí.

PÁNEV: Kdo by tušil, že se i pánev dá vykloubit - stalo se mi to při Police Story. Vroucně doufám, že další překvapení tohoto druhu už neexistují…

NOHY: Při Crime Story jsem stanul v nevhodný okamžik mezi dvěma srážejícími se auty a utrpěl tříštivé zlomeniny obou nohou.

KOLENA: Moje kolena byla tolikrát poškozená, že se často ptám, zda je ještě mám. Díky nim mohu příležitostně i chodit. Mezitím musím hlavně skákat, ale to dělám pro diváky, kteří to ode mě očekávají. Jedno z nejhorších zranění kolena jsem utrpěl při skateboardové scéně v City Hunter.

KOTNÍK: Při skoku na vznášedlo v Rumble in the Bronx jsem si zlomil kotník. Měl bych mít delší čas pauzu, ale to nešlo, protože jsem musel být na place. Natáhl jsem si tedy přes sádru ponožku, která byla tak pomalovaná, že vypadala jako teniska.


Zdroj: Kniha I am Jackie Chan: My life in action
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dury Dury | Web | 26. srpna 2012 v 23:28 | Reagovat

fajn blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama